KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12701400
*
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 19:55:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 07:41:22
1
400 kr
26/8 07:29:32
2
700 kr
26/8 17:34:20
1
700 kr
26/8 17:34:20
2
700 kr (Budbetjänt)
26/8 17:36:15
1
900 kr
26/8 19:49:00
3
900 kr
26/8 19:49:00
1
900 kr (Budbetjänt)
26/8 19:49:20
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52
*
Helge Frender
Läs om budbetjänten
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 07:41:22 | 1 | 400 kr |
26/8 07:29:32 | 2 | 700 kr |
26/8 17:34:20 | 1 | 700 kr |
26/8 17:34:20 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
26/8 17:36:15 | 1 | 900 kr |
26/8 19:49:00 | 3 | 900 kr |
26/8 19:49:00 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
26/8 19:49:20 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:52